Hálaadó lélekkel, örömteli szívvel, a közösség szeretetében ünnepelte Spányi Antal megyéspüspök a székesfehérvári Szent István király székesegyházban pappá szentelésének ötvenedik évfordulóját június 20-án. Az egyházmegye főtemploma megtelt a püspök- és paptestvérekkel, a hívek sokaságával. A koncelebrált szentmise szónoka Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt.
Július 4-én, szombaton 9 órakor kezdődik a XVIII. országos roma zarándoklat a mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyen. Koncelebrált szentmisét mutat be Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke. A zarándoklat során a résztvevők Koós Ede egri cigánypasztorációs referens tanítását és tanúságtételeket hallgathatnak meg.
Június 22-én az Egyház két angol szentre emlékezik, akik VIII. Henrik idejében kiálltak a katolikus hit és a pápával való egység mellett. Mindketten 1535-ben szenvedtek vértanúhalált.