Június 17-én Székesfehérváron mutatták be Hajdók Judit Angster orgonaépítők, Angster-orgonák című, gazdagon illusztrált könyvét. A szerzővel és a különleges kiadvánnyal a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban találkozhattak az érdeklődők. Spányi Antal megyéspüspök mondott köszöntőt.
Pogány István plébános papi szolgálatának 25. évfordulója alkalmából június 16-án hálaadó szentmisére gyűltek össze a hívek a Tours-i Szent Márton-székesegyházban. Az ezüstmisén Lucsok Péter Miklós OP megyéspüspök, az egyházmegye papjai, számos vendégpap, valamint István atya szülei és családtagjai is részt vettek.
A június a papszentelések hónapja. Nézzük a fiatalokat, ahogy leborulnak az oltár előtt, és talán kicsit úgy vagyunk velük, mint a maratoni futókkal: egyszerre csodáljuk őket és aggódunk értük. Lőw Gergely, az Esztergomi Szeminárium spirituálisának írását ajánljuk az olvasók figyelmébe, ami a Bízd Rá Magad! szolgálat honlapján jelent meg.
Hálaadó lélekkel, örömteli szívvel, a közösség szeretetében ünnepelte Spányi Antal megyéspüspök a székesfehérvári Szent István király székesegyházban pappá szentelésének ötvenedik évfordulóját június 20-án. Az egyházmegye főtemploma megtelt a püspök- és paptestvérekkel, a hívek sokaságával. A koncelebrált szentmise szónoka Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt.