Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke június 13-án a szombathelyi Sarlós Boldogasszony-székesegyházban áldozópappá szentelte Csupor Márton és Fábián András Barna diakónusokat. Az alábbiakban bemutatjuk a szentelteket.
135 éve, 1891. június 22-én szentelték fel a neoromán stílusban újjáépített pécsi Szent Péter- és Szent Pál-székesegyházat. Az évforduló kapcsán korabeli képekkel illusztrált összefoglaló olvasható az egyházmegye honlapján a 10 évig tartó újjáépítési munkálatokról, valamint a Ferenc József osztrák császár és magyar király látogatásával egybekötött ünnepélyes felszentelésről.
A Francia Püspöki Konferencia arra kérte a híveket, hogy június 21–29-ig imádkozzanak a Nemzetgyűlésben június 30-án esedékes, az élet végével kapcsolatos törvényjavaslatról szóló szavazás előtt. „A Szentlélek világosítsa meg az emberek lelkiismeretét, és újítson meg bennünket a reményben, hogy minden emberi élet méltóságát elismerjék, megvédjék és tiszteljék” – hangsúlyozzák a francia püspökök.
Kladiva Imre pappá szentelésének 60. évfordulója alkalmából gyűltek össze június 21-én, vasárnap a hívek és az Egri Főegyházmegye papjai az eger‑lajosvárosi Szent Lajos király‑templomban.
A keleti egyházak segélyszervezeteinek szövetsége (Riunione Opere Aiuto Chiese Orientali; ROACO) plenáris ülésének résztvevőit fogadta XIV. Leó pápa június 18-án a Vatikánban. A háború szülte bizonytalanság felemészti a társadalmak jövőjét. A pápa elismerően szólt a papi és szerzetesi képzésben nyújtott segítségről, ami hozzájárulhat a keleti keresztények elvándorlásának visszaszorításához.